Dzień patrona naszej szkoły

13.12.2019, 13:08, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

 

11 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Szkoły i Patrona Janusza Korczaka.


Ważnym momentem obchodów Dnia Patrona było wystąpienie pani dyrektor Elżbiety Pskowskiej, która przypomniała o symbolach umieszczonych na sztandarze szkolnym zaprezentowanym przez poczet. Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem p. E. Woźniak, p. B. Kołodziej oraz p. T. Kopeć przygotowali przedstawienie przypominające o prawach dziecka, o które walczył Janusz Korczak. Uczniowie wcielili się w rolę dzieci z domu dziecka oraz samą postać Korczaka. Przedstawiono także krótką notatkę biograficzną mówiącą o wybitnym człowieku, który zasługuje na szacunek i pamięć. Zostały także wystawione dzieła autora.
Po części artystycznej Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki corocznego plebiscytu na najmilszą koleżankę i kolegę. Zwycięzców wyczytała opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. K. Góźdź, a nagrody wręczyła pani Dyrektor Elżbieta Pskowska.
Laureaci Plebiscytu: klasy młodsze - Emilia Kuprewicz kl.I, Konrad Jarmuszewicz kl. II; klasy starsze – Oliwia Soliwoda kl. VIa, Alan Mejcz kl. VIb.
Po uroczystym apelu zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego „Owady i Ludzie”, koordynatorem którego jest p. J. Czarnecka.
 

Ewa Woźniak

 
« Wstecz


Dyskusja: "Dzień patrona naszej szkoły"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze