„Historie Małych Ojczyzn” – warsztaty filmowe

17.12.2019, 13:28, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

„Historie Małych Ojczyzn” to warsztaty historyczno – filmowe, które Studio Miniatur Filmowych realizuje w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa” w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwsza edycja rozpoczęła się w Elblągu, a następne w Pasymiu, Wejherowie, Sanoku, Besku, Rajbrocie, Nowym Sączu i swoją drogę zakończyła w Gminie Kętrzyn w miejscowości Biedaszki.


Studio Miniatur Filmowych przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Kętrzynie i Szkoły Podstawowej w Biedaszkach zorganizował w dniach 10.12.-12.12.2019 r. warsztaty filmowe, które obejmowały pracę z dźwiękiem. Celem warsztatów było zainteresowanie dzieci historią w sposób odmienny i ciekawszy od utartych wzorów, poprzez łączenie różnych technik – muzyki, plastyki, filmu, aktywności na świeżym powietrzu oraz wiedzy historycznej.

Na zakończenie warsztatów 13 grudnia zostało zorganizowane spotkanie z udziałem młodzieży, rodziców i społeczności lokalnej podczas którego mieli możliwość zobaczyć efekty trzydniowej pracy. Film zostanie udostępniony także na kanale internetowym Youtube Studia Miniatur Filmowych, który ma ponad 30 milionów wyświetleń i cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i ich rodziców w całym kraju.

Marta Szmyd

 

informacja pochodzi ze strony Urzędu Gminy w Kętrzynie

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "„Historie Małych Ojczyzn” – warsztaty filmowe"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze