III Wielkie Szkolne Czytanie

17.11.2017, 10:18, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

W dniach 6,8,10 listopada w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbyło się III Wielkie Szkolne Czytanie. Celem przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa oraz integracja społeczności szkolnej z lokalną. Uczniowie klasy VI i VII mieli okazję wysłuchania opowiadań z książki pt. „Gorzka czekolada” czytanych przez zaproszonych gości, którzy włączyli się do realizowanego przez szkolną bibliotekę programu „Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości”.


Program jest częścią kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, którego celem jest przedstawienie uczniom pozytywnych wartości, wskazanie korzyści płynących z ich zastosowania w codziennym życiu oraz promocja wartościowej literatury.
Nasze zaproszenie do realizacji programu z chęcią przyjęli: Radna Gminy Kętrzyn p. Teresa Juchniewicz, emerytowany nauczyciel p. Henryka Mandziuk, asp. szt. Monika Danielak, mł. asp. Ewelina Piaścik, pan Krzysztof Plewnia – pracownik Urzędu Gminy Kętrzyn, a także Radna Gminy Kętrzyn p. Renata Olechnowicz – mama uczennicy klasy VII i nauczyciel naszej szkoły p. Barbara Szulich.
Uczniowie usłyszeli trzy opowiadania z tomu „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” mówiące o wartościach moralnych, takich jak: wolność, odpowiedzialność, uczciwość i optymizm. Nauczanie wartości moralnych oraz umiejętności ich stosowania w życiu to najważniejsza rzecz, jaką możemy wspólnie zrobić dla dobra i szczęścia dziecka.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej akcji i zachęcamy do kolejnych spotkań w ramach Wielkiego Szkolnego Czytania.


Dorota Rozbicka
Lucyna Gabryszak

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "III Wielkie Szkolne Czytanie"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze