Integracja kl IV w „Gwarku”

22.05.2018, 09:00, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

18 maja 2018 roku uczniowie kl IV pojechali na wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego „Gwarek” w Pięknej Górze. 


Głównym celem wyjazdu była integracja grupy: budowanie udanych, pozytywnych relacji z kolegami, stworzenie serdecznej i przyjacielskiej atmosfery, dzięki której uczniowie mogą poczuć się zaakceptowani i bezpieczni w zespole klasowym oraz budowanie wiary w siebie i w zespół, którego część stanowią. Uczniowie brali udział w zabawach: team bulding, survival, laboratorium szalonego naukowca oraz terenoznawstwo.

Wszystkie te działania uczą tolerancji, zrozumienia i empatii, co wpływa na powstawanie szacunku i zrozumienia dla odmiennego sposobu życia kolegów oraz kształtują umiejętność prawidłowej współpracy i obcowania z innymi. Daje to możliwość uzyskania wsparcia klasy w trudnych sytuacjach. Dzieci poprzez różne zabawy w „Gwarku” kształtowały postawy prospołeczne, uczyły się odpowiedzialności za innych i konsekwencji wspólnie podejmowanych działań.
Pobyt w Pięknej Gorze obejmował prawie 7 godzin efektywnych zajęć, co z pewnością sprawi to, że uczniowie bardziej się poznali, a owoce tej integracji zobaczymy w przyszłej pracy z nimi w szkole. Wszystkim wrócili uśmiechnięci i pełni energii.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Kętrzyn za udostępnienie autokaru. 

  

 
« Wstecz


Dyskusja: "Integracja kl IV w „Gwarku”"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze