IV Wielkie Szkolne Czytanie

22.10.2018, 12:20, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

W dniach 16 – 18 października 2018 r. odbyło się w naszej szkole IV Wielkie Szkolne Czytanie. Biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości.


Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa. Celami akcji są: promocja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania historią Polski, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną oraz włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości.
Nasze zaproszenie do udziału w akcji czytelniczej przyjęli: Wójt Gminy Kętrzyn p. Paweł Bobrowski, Inspektor ds. oświaty p. Anna Abramowicz, Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie insp. Dariusz Ślęzak, st. chor. Straży Granicznej p. Katarzyna Leonowicz oraz nauczyciel naszej szkoły p. Barbara Szulich.
Uczniowie klas III – VI usłyszeli fragmenty książki pt. „Mirabelka” autorstwa Cezarego Harasimowicza. Mirabelka, która jest narratorem tej opowieści, rosła na podwórku przylegającym do Nalewek. To wszystko, czego była świadkiem, zostało opisane w tej niezwykle wzruszającej i sentymentalnej powieści.
Swoim udziałem w akcji łączymy się z oficjalnymi obchodami stulecia odzyskania niepodległości, promujemy wydarzenia w szkole w serwisach niepodlegla.gov.pl oraz lustrobiblioteki.pl, a także upowszechniamy wiedzę o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości na poziomie lokalnym i regionalnym.
Dziękujemy wszystkim gościom IV Wielkiego Szkolnego czytania, którzy mimo ważnych obowiązków zawodowych znaleźli czas dla Biedaszek.
Serdecznie dziękujemy!

Dorota Rozbicka
Lucyna Gabryszak

 


 

 
« Wstecz


Dyskusja: "IV Wielkie Szkolne Czytanie"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze