Jasełka Bożonarodzeniowe

28.12.2017, 19:34, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV-VII, którzy pod kierunkiem pana Tomasza Kopeć przygotowali przedstawienie jasełkowe.

 


Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa oraz pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Spotkanie jasełkowe pozwoliło choć na chwilę, przenieść się do tak odległych czasów i uczestniczyć w historii narodzin Zbawiciela – Jezusa Chrystusa.
Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a następnie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem.

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Jasełka Bożonarodzeniowe"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze