Kot rządził w szkole w Biedaszkach

20.10.2017, 10:58, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

19 października 2017 r. szkołę w Biedaszkach odwiedzili aktorzy z teatru ,,Kurtyna” w Krakowie z pełnym humoru spektaklem pt. ,,Tu rządzi kot”. Tytułowy bohater w zabawny sposób przekonywał zebranych, że warto być wytrwałym, pracowitym, uczciwym i sprawiedliwym.


 

Opowiadał, że każde dziecko powinno poznawać świat, odkrywać jego piękno, lecz zawsze pamiętać, że najważniejszy jest człowiek. Każdy swoim postępowaniem powinien sprawiać innym radość i czynić drugiego człowieka szczęśliwym. Kot Leon uświadamiał również widownię, że złość czyni nas słabymi, ale wykorzystywanie dobrych rad opiekunów, utrzymywanie wokół siebie porządku, dobre relacje z rówieśnikami, empatia i szacunek do słabszych może sprawić, że unikniemy wielu nieprzyjemnych dla nas sytuacji. W wypełnionym muzyką przedstawieniu nie zabrakło też przekazu, jak ważne jest nasze zdrowie - psychiczne i fizyczne. Rozsądne korzystanie z Internetu, unikanie używek (palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania środków odurzających i substancji psychoaktywnych) oraz nadmiernego spożywania leków, umiejętność analizy zjawisk przyrodniczych (np. zachowanie w czasie burzy), czy zbilansowana dieta wpływają na nasz komfort życia.
Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Plewni z GOPS w Kętrzynie za zorganizowanie w naszej szkole tego wyjątkowo uroczego, zabawnego, barwnego i dostosowanego do możliwości percepcyjnych najmłodszych przedstawienia.

Lucyna Gabryszak

 
« Wstecz


Dyskusja: "Kot rządził w szkole w Biedaszkach"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze