"Malowanie światłem" - warsztaty fotograficzne

01.11.2017, 16:56, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

27 października uczniowie klasy VII uczestniczyli w warsztatach malowania światłem, które poprowadziła pani Justyna Drozd z Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno-Filmowego FOTO MX. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie.

 


Imponujące efekty na zdjęciu uzyskuje się stosując technikę malowania światłem (ang. Light painting, Light drawing) polegającą na wykorzystywaniu długiego czasu naświetlania w aparacie oraz użyciu sztucznego światła do naświetlenia zdjęcia. Trochę wyobraźni i znajomość ustawień aparatu mogą stworzyć niesamowite abstrakcyjne obrazy. To również znakomita zabawa oraz możliwość sfotografowania czegoś w zupełnie inny sposób niż zazwyczaj.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniach do zrobienia idealnego zdjęcia, sami tworzyli niezwykłe obrazy wprowadzając w życie własne pomysły. Jak mówi prowadząca warsztaty: „Zajęcia miały na celu pobudzenie wyobraźni uczestników oraz skłonienie do aktywnej współpracy w grupie. Malowanie światłem to jedna z wielu technik fotografii. Jest przyjemna, lecz zarazem trudna i wymagająca”.
Po warsztatach udaliśmy się do MBP w Loży na wernisaż wystawy pt.: „ABSTRAKCJA”, gdzie podziwialiśmy niezwykłe prace członków FOTO MX. Kolorowe kształty i wzory, ale również zaskakująca technika, przykuwały uwagę uczniów.
Dziękujemy pani Bożenie Musielak za zaproszenie do MBP na wspaniałe warsztaty, pani Justynie Drozd za podzielenie się swoją pasją i umożliwienie współtworzenia pięknych fotografii a panu Wójtowi za udostępnienie autobusu.

Dorota Rozbicka

 


 

 
« Wstecz


Dyskusja: ""Malowanie światłem" - warsztaty fotograficzne"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze