Narodowe Czytanie 2019

18.09.2019, 13:24, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

 

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z małżonką z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta wybrali osiem utworów. Dlatego hasło tegorocznej edycji to „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”.


 

Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. 

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka Narodowe Czytanie miało miejsce
dnia 13 września. Na dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie mieli możliwość wysłuchania utworów wybranych przez nauczycielki języka polskiego. Lekturę  Bolesława Prusa pt. „Katarynka” zaprezentowała uczniom klasy V i VIa pani Romualda Murawska, a pani Ksenia Góźdź przeczytała utwór Henryka Sienkiewicza pt. „Sachem”. Nasze działanie zgłosiliśmy na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczpospolitej i tym samym mała szkoła z Biedaszek pojawiła się na mapie Polski, na której zaznaczone są wszystkie instytucje biorące udział w przedsięwzięciu. Akcję w szkole przeprowadziła  pani Ksenia Góźdź we współpracy z bibliotekarką panią Dorotą Rozbicką.

 

Ksenia Góźdź

 
« Wstecz


Dyskusja: "Narodowe Czytanie 2019"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze