Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

10.11.2017, 10:56, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych Biblioteka Szkoły Podstawowej w Biedaszkach otrzymała we wrześniu 2017 r. środki finansowe na zakup książek. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 422 książki o wartości 5000 zł.


W oparciu o akcję pod hasłem „Wszyscy jesteśmy czytelnikami” przeprowadzoną wśród rodziców, uczniów i nauczycieli, informacji wrzucanych do skrzynki pt. „Polecam książkę” oraz po ocenie księgozbioru biblioteki szkolnej dokonaliśmy wyboru książek do zakupu. Cenną wskazówką były również wypowiedzi uczniów na temat ich zainteresowań przekazywane podczas rozmów i porad czytelniczych w bibliotece szkolnej. Przeprowadzone zostały także konsultacje z pracownikami Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.
Z przyznanego wsparcia finansowego zakupiliśmy przede wszystkim lektury szkolne, literaturę popularno-naukową, słowniki oraz książki do czytania „pozaedukacyjnego” - dla przyjemności. Książki są systematycznie wprowadzane do księgozbioru i udostępniane uczniom, nauczycielom i rodzicom.
W ramach działań promujących czytelnictwo organizowane będą cykliczne wystawy, konkursy czytelnicze i literackie, spotkanie z rodzicami na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży oraz projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.
 

Dorota Rozbicka

nauczyciel bibliotekarz

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze