Nauka i zabawa w GWARKU

02.10.2019, 16:19, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

 

21 września 2019 roku uczniowie klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach odwiedzili Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek-Mazury” w Pięknej Górze. Wyjazd ten był podsumowaniem przeprowadzonej w zeszłym roku szkolnym akcji „Kolorowy tydzień profilaktyki”.


To przedsięwzięcie w całości zostało sfinansowane przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Gminie Kętrzyn. Dojazd na miejsce zapewnił Wójt Gminy pan Paweł Bobrowski. Serdecznie dziękujemy.
Pobyt w Gwarku to była niepowtarzalna okazja do integracji, nauki, współdziałania i pobudzenia wyobraźni. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych, w czasie których mieli możliwość pograć w piłkę nożną… zamknięci w olbrzymich gumowych kulach. Następnie uczestnicy projektowali i samodzielnie tworzyli swoje personalne koszulki. W przerwie każdy mógł się posilić pysznym obiadem, po którym nadszedł czas na zajęcia pt.:„Ja i moja klasa”. Dzieci podczas gier i zabaw prowadzonych przez animatorów, mogły się lepiej poznać, porozmawiać, usłyszeć coś miłego od swoich współtowarzyszy. W trakcie pobytu odbyły się również pogadanki dotyczące profilaktyki uzależnień oraz zrealizowano warsztaty „Walka z ograniczeniami. Substancje psychoaktywne - ograniczenia w ciele”. Po zajęciach integracyjnych i profilaktycznych przyszła pora na ognisko z kiełbaskami. Jednak to nie było „zwykłe” ognisko. Tu również czekała na uczniów wspaniała zabawa. Wesołe pląsy oraz zadania pełne poczucia humoru wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Aż żal było odjeżdżać. Jednak, to co dobre, szybko się kończy. Późnym popołudniem wróciliśmy do szkoły - zmęczeni, ale szczęśliwi.

 

Ksenia Góźdź

 
« Wstecz


Dyskusja: "Nauka i zabawa w GWARKU"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze