"Noc z Andersenem"

06.04.2017, 18:08, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

 

W tym roku po raz pierwszy nasi uczniowie z klasy I i III b wzięli udział w międzynarodowej imprezie „Noc z Andersenem” zainicjowanej przez bibliotekarzy czeskich w 2000 roku. Przedsięwzięcie to organizowane jest z okazji Światowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin H.CH. Andersena. Biorą w nim udział szkoły i biblioteki z różnych krajów, organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci.


W naszej szkole zorganizowaliśmy zabawę wieczorem, 31 marca 2017 w godzinach od 19.00 do 22.00. Szesnaścioro dzieci z rodzicami i dziadkami - wielbicieli Hansa Christiana Andersena, zebrało się w sali nr 10, aby uczcić 212 urodziny baśniopisarza.
Imprezę rozpoczął „Pan Andersen”. W jego postać wcielił się pan Jan Stępkowski, który bardzo ciekawie opowiedział o dzieciństwie, życiu i twórczości Andersena. Pan Tomasz Kopeć przebrany za cesarza, zapoznał wszystkich gości z baśnią pt. „Nowe szaty cesarza”. Następnie chętni rodzice przypomnieli treść „ Ołowianego żołnierzyka” i „Małej Syrenki”. W nawiązaniu do baśni
pt. „Słowik” uczestnicy przenieśli się wirtualnie do Chin i tam mieli zjeść posiłek przy pomocy drewnianych pałeczek. Okazało się, że nie jest to łatwe zadanie, jednak przyniosło dużo dobrej zabawy. Największą radość sprawiła dzieciom baśń, pt. „Calineczka”, czytana przez Amelkę z III klasy. Dzięki uprzejmości Państwa Paszkowskich w roli Calineczki wystąpiła ich miesięczna córeczka Marcelinka, która wzbudziła wielkie zainteresowanie uczestników. Po prezentacji baśni i rozmowie dotyczącej postępowania bohaterów, dzieci uczestniczyły w konkursach, zabawach i tańcach dworskich, podczas których mogły przez chwilę poczuć się jak dworzanie z wizytą u króla. Pośród wielu atrakcji nie zabrakło tortu, który symbolizował kolejną rocznicę urodzin Andersena.
Na pamiątkę „Nocy z Andersenem” każdy uczestnik otrzymał pamiątkową kartkę przysłaną z Czech.
Nad bezpieczeństwem podczas zabaw czuwały panie Barbara Szulich i Ewa Stępkowska.
Dziękujemy rodzicom i dziadkom, którzy pomagali w trakcie spotkania i przygotowali słodki poczęstunek.


Barbara Szulich

 


 

 
« Wstecz


Dyskusja: ""Noc z Andersenem""
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze