"Piękna nasza Polska cała"

25.02.2019, 10:33, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

 

Od września do grudnia wychowankowie z oddziałów przedszkolnych i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Autorem projektu była Ludmiła Fabiszewska – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim.

 


Celem ogólnym projektu było :

*Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski. *Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
Celem szczegółowym było:

*Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.

* Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów

* Poznanie tańców ludowych i potraw regionalnych.

*Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. *Integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów
Zadaniem uczniów było wykonanie min. 11 zadań z 20 proponowanych przez autora projektu. Nasza szkoła zrealizowała 15 zadań. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele przeżywali przygodę z patriotyzmem. W projekcie brało udział 162 dzieci z dwóch grup przedszkolnych i uczniowie z klas I-VIII wraz z 16 nauczycielami.

 
« Wstecz


Dyskusja: ""Piękna nasza Polska cała""
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze