"Powiedzmy STOP szkolnej agresji"

12.04.2018, 12:06, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

W marcu wystartowała najnowsza kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Powiedzmy STOP szkolnej agresji”. Celem akcji jest nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej oraz zmiana postaw młodzieży, a tym samym obniżenie poziomu agresji w szkole.

http://odwagaratujezycie.pl

 

 


Ofiarą dokuczania czy wyśmiewania przez rówieśników stają się dzieci, które niczym charakterystycznym nie wyróżniają się w grupie. Dokuczają rówieśnicy, starsi, młodsi, i chłopcy, i dziewczynki. Ani wyniki w nauce, ani sytuacja materialna nie różnicują środowiska na ofiary i sprawców. Agresja może dotyczyć każdego dziecka i jest procesem, który należy zdecydowanie przerwać. Szkoła jest dla dziecka ważnym miejscem, w którym zdobywa nie tylko wiedzę, ale też kształtuje kompetencje społeczne.
Mając na uwadze przyszłość uczniów nasza szkoła przyłącza się do realizacji działań chroniących dobro i prawa dzieci z nadzieją, że udział w kampanii zaowocuje postawą pewności i zdolnością do powiedzenia „STOP przemocy"! w sytuacji zetknięcia się z agresywnymi zachowaniami innych ludzi.

 

 

 
« Wstecz


Dyskusja: ""Powiedzmy STOP szkolnej agresji""
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze