PROJEKT EDUKACYJNY W BIEDASZKACH

06.12.2018, 10:28, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Biedaszkach realizowali ciekawy projekt ekologiczny. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy z Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz dotacji w wysokości 1000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Zadania projektowe obejmowały wyjazdy do leśnictwa Święta Lipka i leśnictwa Bajory.


Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na ścieżkach dydaktycznych. Poznawali siedliska zwierząt i ptaków żyjących w naszych lasach oraz gatunki drzew i krzewów. Uczyli się je rozpoznawać po wyglądzie, liściach, nasionach i owocach. Pracownicy nadleśnictw w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli uczniom problemy lasów związane z ich degradacją i gospodarczym wykorzystaniem. Ochrona środowiska naturalnego jest obowiązkiem wszystkich ludzi. Im wcześniej zaczniemy edukację ekologiczną, tym lepsze efekty osiągniemy. W ramach kolejnych działań uczniowie naszej szkoły zakładali nowy i rewitalizowali  istniejący szkolny ogród. Posadzili 28 nowych  drzew i krzewów. Ogród dendrologiczny będzie służył jako pomoc na lekcjach biologii i przyrody. Wszyscy uczestnicy projektu uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj, sadząc pamiątkowe drzewa. Końcowym akcentem naszego projektu były konkursy : wiedzy „Rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów  w Polsce” i konkurs plastyczny „Nasze lasy”.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody sponsorowane przez FOWJM i WOSGiW w Olsztynie. Koordynatorami projektu były pani Jolanta Czarnecka i pani Bożena Kołodziej. W imieniu wszystkich uczestniczących w projekcie wyrażamy  podziękowania  Wójtowi Gminy Kętrzyn panu Pawłowi Bobrowskiemu  za  wsparcie wszystkich działań projektowych.

Bożena Kołodziej

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "PROJEKT EDUKACYJNY W BIEDASZKACH"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze