Szlachetni uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły w Biedaszkach

10.12.2018, 10:58, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

 

Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Biedaszkach po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. W ramach „Szlachetnej Paczki” docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, w szczególności do rodzin wielodzietnych oraz do osób starszych i samotnych.


 

W tym roku Samorząd Uczniowski zbierał fundusze na zorganizowanie pomocy dla starszej, niedowidzącej, samotnej pani Marianny. Nauczyciele, rodzice i uczniowie przynosili artykuły spożywcze oraz środki czystości dla rodziny wybranej przez szkolnego koordynatora p. Ksenię Góźdź. Na potrzeby „Szlachetnej Paczki” Samorząd Uczniowski, członkowie PCK i drużyny harcerskiej organizowali rozmaite kiermasze: kiermasz deserów, ciasteczek z wróżbą oraz ozdób świątecznych. Zebrane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup okularów korekcyjnych dla pani Marianny , bez których nie może się ona obejść. Ponadto zakupiona została odzież, pościel, ręczniki czy farba do odmalowanie mieszkania. Artykuły przyniesione przez uczniów oraz te zakupione przez nauczycieli zostały spakowane, opisane i przekazane 8 grudnia do magazynu „Szlachetnej paczki” w Kętrzynie.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania „Szlachetnej Paczki”, a w szczególności p. Lucynie Gabryszak i p. Barbarze Szulich - za pomoc: w zorganizowaniu warsztatów plastycznych, w pakowaniu prezentów oraz za przewiezienie ich do magazynu w Kętrzynie.

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie naszej szkoły - swoim zaangażowaniem pokazaliście swoje wielkie serce. Kolejny raz udowodniliście, że można liczyć na wasze wsparcie, pokazaliście, że jesteście pełni empatii i wrażliwości. Bez Waszej pomocy ta akcja nie mogłaby się udać.

 

W dniu przekazania paczek do magazynu otrzymaliśmy kartkę z podziękowaniem od pani Marianny:

„Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za życzliwy gest i wsparcie. Dziękuję za wyraz dobroci i chęć niesienia pomocy. Dzięki Państwa pomocy i wsparciu, mój świat nabrał znowu kolorów. Z całego serca dziękuję. Z wyrazami dozgonnej wdzięczności p. Marianna. Niech Bóg Wam błogosławi.”

 

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Szlachetni uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły w Biedaszkach"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze