"Szpieg w muzeum"

19.04.2016, 08:25, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

Dnia 14 kwietnia uczniowie klasy V ze SP w Biedaszkach uczestniczyli w warsztatach muzealnych zorganizowanych przez Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Zajęcia miały na celu przybliżenie postaci Mikołaja Kopernika - najsłynniejszego mieszkańca olsztyńskiego zamku oraz jego odkryć. 

 


Zajęcia były formą aktywnego zwiedzania muzeum. Uczniowie wcielili się w detektywów i w grupach trzy-cztero-osobowych, za pomocą karty zadań rozwiązywali muzealne zagadki, które dotyczyły obiektów znajdujących się w olsztyńskim zamku. Po wypełnieniu karty, zadania zostały sprawdzone i omówione przez prowadzącego. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak ważny urząd sprawował Mikołaj Kopernik mieszkając w Olsztynie, w jaki sposób bronił zamku przed Krzyżakami, czym była taksa chlebowa oraz do czego służyła tablica astronomiczna.
Poprzez aktywne uczestnictwo w warsztatach uczniowie odwiedzili niezwykle ciekawe miejsca i lepiej zapamiętali zdobytą wiedzę. Taka forma zajęć edukacyjnych przyniosła wiele radości i zaangażowania ze strony uczniów.

 

 
« Wstecz


Dyskusja: ""Szpieg w muzeum""
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze