"Tobie Polsko"

11.11.2019, 18:07, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

VI Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej

 

 

8 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbył się VI Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej ,,Tobie, Polsko”.
Wszystkich uczestników festiwalu w tym dniu zjednoczyło wspólne przeżywanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz chęć śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Mieliśmy okazję czcić Polskę radośnie. Przez to wspólne śpiewanie pragnęliśmy pokazać, że „Patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty. Patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc”.
 


 

 

 

Festiwal został objęty Honorowym Patronatem przez:

- Wójta Gminy Kętrzyn pana Pawła Bobrowskiego,

- Dowódcę 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku ppłk Artura Tomaszewskiego,

- Komendanta Policji w Kętrzynie insp. Dariusza Ślęzaka.

Patronat medialny objęła Kętrzyńska Telewizja Kablowa.

Fundatorami nagród byli:

- Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski,

- Wojska Obrony Terytorialnej.

Festiwal uświetnili swą obecnością oraz zasiedli w jury: Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn pani Anna Abramowicz, ppor Adam Kowalski, Komendant Policji w Kętrzynie insp. Dariusz Ślęzak, Kierownik w Sekcji Edukacyjno-Wychowawczej mjr Magdalena Kowalska, emerytowana nauczycielka muzyki pani Elżbieta Reszka oraz pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie pani Bożena Musielak. Ponadto miło było nam gościć dyrektorów szkół, radne Gminy Kętrzyn, sołtys Biedaszek, nauczycieli szkół gminnych, rodziców pracowników mundurowych wojska i policji.

Uroczystość rozpoczął występ przygotowany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem pani Anny Kołakowskiej i pani Barbary Szulich. W części konkursowej zaprezentowali się uczniowie gminnych szkół podstawowych. Ponadto koncert uświetnił występ Natalii Heichel – uczennicy klasy VII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, która wystąpiła na 54. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Podczas trwania festiwalu o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”. W trakcie uroczystości można było śpiewać piosenki i pieśni patriotyczne w systemie karaoke oraz oglądać prace nadesłane na konkurs plastyczny „Jestem Polakiem”, który organizowany był przez naszą szkołę.

 Jury oceniając poziom sztuki wokalnej, interpretację tekstu oraz ruch sceniczny, przyznało następujące miejsca:

W kategorii solista klasa IV:

I miejsce zajęła Maja Pigocka SP Wilkowo

II miejsce zajęła Nikola Lewkowicz SP Biedaszki

III miejsce zajęła Amelia Roszig SP Nakomiady

W kategorii solista klasa V:

I miejsce zajęła Nikola Pigocka SP Wilkowo

II miejsce zajęła Wiktoria Ulążka SP Biedaszki

III miejsce zajęła Kinga Zega SP Kruszewiec

IV miejsce zajęła Aleksandra Dumkiewicz SP Nakomiady

W kategorii solista klasa VI

I miejsce zajęła Julia Mańkowska SP  Kruszewiec

II miejsce zajęła Julia Siemaszkiewicz SP Nakomiady

III miejsce zajęła Zuzanna Chruścińska SP Biedaszki

W kategorii solista klasa VII

I miejsce zajęła Oliwia Sidorowicz SP  Kruszewiec

II miejsce zajęła Roksana Warmińska SP Wilkowo

III miejsce zajęła Kornelia Zapałowska SP Biedaszki

W kategorii solista klasa VIII:

I miejsce zajęła Wioletta Jachimczyk SP Nakomiady

II miejsce zajęła Martyna Wysocka SP Biedaszki

III miejsce zajęła Julia Soliwoda SP Kruszewiec

IV miejsce zajęła Aleksandra Alicja Kasprzak SP Wilkowo

W kategorii zespół

I miejsce SP Biedaszki

II miejsce SP Nakomiady

III miejsce SP Wilkowo

Ponadto została ufundowana Nagroda Dyrektora SP w Biedaszkach, którą za wieloletnie zaangażowanie w festiwal otrzymał Damian Wicha uczeń ze SP w Nakomiadach.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego „Jestem Polakiem”, którego koordynatorem był pan Piotr Kacprzycki. Nagrody otrzymali:

I miejsce Oliwia Soliwoda SP Biedaszki

II miejsce Ernest Jarmuszewicz SP Biedaszki

III miejsce Ksawery Zachorek SP Kruszewiec

Wyróżnienia:

Hubert Jurkiewicz SP Kruszewiec

Maciej Gilis SP Biedaszki

 

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Kętrzyn panu Pawłowi Bobrowskiemu oraz Wojskom Obrony Terytorialnej za ufundowanie nagród rzeczowych laureatom festiwalu. Dziękujemy również nauczycielom naszej szkoły za zorganizowanie słodkiego poczęstunku oraz pracę włożoną w przygotowanie tej uroczystości.

 Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu – pani Lilli Duczek ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach, pani Dorocie Wiktorek ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie, pani Alicji Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu i pani Grażynie Łempickiej oraz panu Mateuszowi Szostkowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach.

Spotkanie w formie festiwalu rozbudza zainteresowania śpiewem. Sprawia, że młode pokolenie przywołuje historię naszego narodu, uczy się patriotyzmu. Mamy nadzieję, że uczucia patriotyczne zaowocują w ich postawach, w życiu dorosłym. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym za wspólne śpiewanie. Życzmy też sobie, byśmy mogli znów za rok spotkać się na Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Już dziś przyjmijcie na nie zaproszenie.

 

Ksenia Góźdź

 
« Wstecz


Dyskusja: ""Tobie Polsko""
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze