Wizyta żołnierza w przedszkolu

04.11.2018, 09:41, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

 

W nawiązaniu do Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, które miały na celu przybliżenie dzieciom takich słów jak: Polska, Ojczyzna, Mazurek Dąbrowskiego itp. W związku z tym 12 października 2018 r. dzieci z grupy „Misie” i „Smerfy”odwiedziła Pani Marta K.,szeregowy rezerwy, starszy strzelec.


Podczas spotkania Pani Marta opowiedziała przedszkolakom o swojej służbie i specyfice pracy żołnierza. Zaprezentowała swój mundur oraz pokazała zdjęcia z działań na poligonie. Dzieci miały możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycie głowy i wysłuchały informacji na temat obrony narodowej. Zaprosiły Panią Martę do wspólnej zabawy i zaśpiewały piosenkę patriotyczną. Tematyka wojskowa zafascynowała zarówno chłopców jak i dziewczynki. Dziękujemy serdecznie Pani Marcie za wizytę w naszym przedszkolu.

 

Barbara Szulich
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Wizyta żołnierza w przedszkolu "
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze