"Wychowanie przez czytanie"

09.12.2019, 13:01, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

Program „Wychowanie przez czytanie” skierowany jest do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

 

W kasie VI a zostały przeprowadzone dwa zajęcia na podstawie scenariuszy: Solidarność i Szacunek. Uczniowie wysłuchali opowiadań i podczas kierowanej rozmowy zdefiniowali omawiane wartości.


Dzieci wykonały plakat zależności szacunku z innymi wartościami i umieściły go na klasowej gazetce. Podczas drugich zajęć omówione zostały różne sposoby solidaryzowania się z innymi osobami czy instytucjami. Uczniowie wykonali logo klasy VIa. Następnie w ramach solidarności z organizacją charytatywną Drużyna Szpiku, powstał plakat zachęcający do przyłączenia się społeczności szkolnej do zbiórki fantów na loterię, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorej na białaczkę Nadii. Uczniowie z ochotą zajęli się koordynacją tej akcji.

 

 

Solidarność to poczucie współodpowiedzialności w obliczu czyjejś potrzeby lub nieszczęścia, niesienie pomocy i wsparcia, odważne opowiedzenie się po stronie tych, którym chce się solidarność okazać.


https://www.facebook.com/profile.php?id=100009547540372

 

 

Klasa VIb uczestniczyła w warsztatach na temat uczciwości. Uczciwość określa zarówno konkretne postępowanie w danych okolicznościach, jak i trwałą cechę charakteru.Uczniowie poznali definicję uczciwości i jej wiele aspektów, a także uczestniczyli w dyskusji nt: "Czy warto być uczciwym?".

Uczniowie uczestnicząc w zajęciach ćwiczyli umiejętność dyskusji ― stosowania argumentów, kulturalnego odpierania argumentów przeciwnej strony, a także wypowiedzi publicznych.

 

 

Dorota Rozbicka

Ksenia Góźdź

Piotr Kacprzycki

 
« Wstecz


Dyskusja: ""Wychowanie przez czytanie""
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze