Biedaszki to wieś położona w województwie warmińsko-mazurskim, powiecie kętrzyńskim, gminie Kętrzyn. Geograficznie wieś położona na makroregionie Pojezierza Mazurskiego,w mezoregionie Nizina Sępopolska.

Biedaszki, nazwy niemieckie to Biedasken, Neuhof i Gross Neuhof .Prawdopodobnie po wojnie trzynastoletniej (1454-1466), gdy po zniszczeniach następowała w Prusach odbudowa stosunków własnościowych, pojawiła się nazwa Neuhof (“Nowy Dwór”), która w XVII w. znalazła konkurencję w nazwie powstałej tu osady wiejskiej, założonej przez przybyszy z Mazowsza: Biedaszki. Od tej pory funkcjonowały obie nazwy – nawet wtedy, gdy uległ likwidacji majątek. Jeszcze w 1820 r. pisano równolegle: Neuhof – Biedasken.

Z obszaru gruntów miejskich należących do wsi Biedaszki, w 1781 r. wydzielono majątek wielkości 160 ha, który od 1824 r. uzyskał odrębną nazwę urzędową Klein Neuhof (“Mały Dwór”).2 W roku 1818 następował nowy podział administracyjny i pojawia się wtedy nazwa Gross Neuhof , która to musiała na początku funkcjonować, używana przez osadników z innymi nazwami jednocześnie. Dana nazwa miejscowości funkcjonowała do końca II wojny światowej.
W roku 1945 na plecenie płk. dr. Jakuba Prawina, pełnomocnika rządu na okręg Mazurski, przetłumaczono nazwy z języka niemieckiego, Gross Neuhof czyli Wielki Dwór. Tutaj należy wspomnieć, że pozostałe nazwy przez mieszkańców nie były zapomniane, ponieważ przy reformie nazw miejscowości powrócono do nazwy Biedaszki z niem. Biedasken. Również nazwa Nowy Dwór z niem. Neuhof jeszcze w 1945 przez niektórych była używana, świadczą o tym dokumenty z dana nazwą.

Niestety nie ma w odszukanych źródłach informacji o pochodzeniu pierwszej nazwy Biedasken przetłumaczonej na Biedaszki, która to funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Ponieważ istnieje również miejscowość Biedaszki Małe, dawniej Mały Dwór, ludność miejscowa używa nazwy Biedaszki Duże.